Nagy rajongója vagyok a fa bútoroknak és évek óta gyűjtöm őket. Számomra egyszerre testesítik meg a természetességet, az eleganciát és a melegséget. A fa bútorok különleges atmoszférát teremtenek bármilyen térben, legyen szó egy modern nappaliról, egy hangulatos hálószobáról vagy egy rusztikus vidéki konyháról. Az anyag természetes textúrája és színe mindig egyedi, hiszen nincs két teljesen egyforma fa. Ezáltal minden bútor különleges karakterrel rendelkezik.
A fa bútorok szépsége abban is rejlik, hogy időtállóak és könnyen illeszthetők különböző stílusokhoz. Egy elegáns diófa asztal, egy romantikus fenyő komód vagy egy minimalista tölgy polc mind-mind hozzájárulnak a tér harmóniájához. Ráadásul a fának van egy sajátos, kellemes illata, amely még otthonosabbá varázsolja a környezetet. Én személyesen nem vonzódom a modern belső építészethez, így főként arra használom a fabútorokat, hogy egy elegáns, régies lakásbelsőt alakítsak ki.
Az antik fa bútorok gyűjtésén kívül kialakult egy másik hobbim is a régi pénzek tudománya, a numizmatika. Ez a terület is amiatt tetszik mint a fa bútorok, ugyanis ezeken az apró mûtárgyakon keresztül igen jól a múltba révedhet az ember. Minden egyes pénzérme vagy bankó azokat a szimbólumokat hordozza, amit az adott kultúra legfontosabbnak tartott, olyannyira, hogy a pénzein is akarta szerepeltetni. Ha belegondolunk, ma is fontos történelmi személyeink, mint Széchenyi, vagy Deák, vagy szimbolikus állataink, növényeink vannak a magyar pénzeken.
Rendkívül régről ered a pénzverés gyakorlata. A Kr. e. 7. században a lüdiaiak kezdték el arany ezüstből a pénzérmék készítését. Utánuk ezt meghonosította a Földközi-tenger nagy kereskedő népe, a föníciaiak, akik el is terjesztették a technikát a Mediterraneumon. A görögökhöz is hamar eljutott a pénzverés, akik szintúgy terjesztették és a rómaiak át is vették tőlük. A Római Birodalom híres ezüst dénárja értékálló és értékes pénz volt, ami meghatározta az ókor kereskedelmét, még Indiában is találtak dénárokat. Jellemző volt a kultúrákra, hogy először isteneiket és szent állataikat, növényeiket jelenítették meg a pénzeiken. Ezután az uralkodók is megjelentek, illetve hatalmi jelképeik. Az új uralkodók trónra lépéskor gyakran összeszedték a forgalomban lévő pénzeket, beolvasztották és újraverették saját arcképükkel és hatalmi jelvényeikkel. Ez alapján már érthető miért olyan izgalmasak ezek a régi pénzek a történelem iránt érdeklődők számára. A történelem során rengeteg kultúra rengeteg érmét bocsátott ki és mindegyik az adott kort és népet mutatja be nagyon koncentráltan.
A numizmatika területén való elindulásban hatalmas segítség volt számomra a Procopius Numizmatika. A weboldaluk is remek tájékoztatót és kedvcsinálót is tartalmaz a tudomanyrol, de a csapatuk is rendkívül magasan képzett és segítőkész. Érmeboltként és aukciós házként is működnek, így a pénzgyűjtemény kialakításához is nagy segítséget tudnak nyújtani. Mindemellett, akit a másik oldal érdekelne, a régi pénzek értékbecslése és felvásárlása, náluk egy nagyon megbízható, nagy tekintélyű vevőre találhat, aki tudományos pontossággal határozza meg az adott régi pénznek az értékét és semmiképp nem szándéka lehúzni az eladót.
Ahogyan azt érzem, hogy a szép antik fa bútorokkal berendezett szobáim vissza tudnak repíteni a múltba, úgy egy régi pénzérme tanulmányozása során is ezt az érzetet tudom átélni. Emiatt mindenkinek tudom ajánlani a numizmatikát, aki hasonló élményekre vágyik. Amennyiben pedig inkább megszabadulnál akár a régi daraboktól, a régi pénzek értékbecslése és felvásárlása nagyon megbízható módon zajlik a Procopius Numizmatikánál.